Ciekawostki

Pamiętaj! Jesteś tym co zjesz, Twoje krewetki są tym czym je karmisz. Jednym z wielu sekretów, udanej i powtarzalnej hodowli osza- łamiających krewetek BENI- BACHI jest dopracowywana od 2000r. dieta.

FulvicGrain2.jpg
FulvicGrain2.jpg FulvicGrain.jpg FulvicGrain3.jpg FulvicGrain4.jpg
FULVIC GRAIN 30g

POPRAWIA WARUNKI ŻYCIA CRS

Tworzy uwielbiane przez krewetki kwaśne i miękkie środowisko. Reanimuje podłoże.

 

 

 

BENIBACHI FULVIC GRAIN to ziarna naturalnych kwasów fulwowych o przedłużonym działaniu, opracowane przez BENIBACHI w celu poprawy warunków hodowli i rozmnażania krewetek. FULVIC GRAIN poprawia parametry GH, KH, pH i wiele więcej, podobnie jak preparaty na bazie kwasów humusowych (BLACKWATER) jednak nie przyciemnia on wody! Stosowany jest także w podłożach BLACK SOIL oznaczonych jako [FULVIC]. FULVIC GRAIN ma postać czarnych ziaren, które doskonale się komponują na tle podłoża, dlatego jest tak powszechnie stosowany. Suplement ma aktywność około 6 miesięcy, waha się ona w zależności od sposobu użycia.

  

FULVIC GRAIN działa szeroko, najważniejsze efekty użycia to:

  • Obniża pH wody dążąc do 6 pH
  • Obniża twardości wody GH i KH
  • Zwiększa współczynnik przeżywalności małych krewetek
  • Przyspiesza czas inkubacji maluchów
  • Wpływa pozytywnie na wzrost roślin
  • Działa antyglonowo, ogranicza wzrost wszelkich glonów w krewetkarium

   

ZASTOSOWANIE

FULVIC GRAIN może być używany w wielu sytuacjach w celu dopasowania parametrów wody do warunków idealnych. Jedno opakowanie FULVIC GRAIN wystarcza na akwarium o długości 60cm. Podane dawki są zalecane, jednak w zależności od indywidualnych potrzeb można je modyfikować.

  • ZAKŁADANIE KREWETKARIUM, jako domieszka do podłoża w celu stworzenia jeszcze bardziej kwaśnego i przyjaznego dla CRS środowiska. Należy dokładnie wymieszać z BLACK SOIL w ilość 30-60g/60l, w zależności od parametrów jakie chcemy uzyskać. Takie użycie przekłada się na najdłuższy okres działania produktu.
  • REANIMACJA PODŁOŻA, kiedy podłoże zaczyna tracić swoje właściwości, aby uniknąć niechcianego restartu, należy wymieszać z wierzchnią warstwą podłoża w ilości 30g/60l. Można także 30% podłoża ściągnąć delikatnie odmulaczem, rozsypać FULVIC GRAIN i z powrotem wsypać delikatnie przepłukane podłoże. Przedłuży to jego żywotność!
  • POPRAWA PARAMETRÓW GH, KH, pH, regularnie co kilka miesięcy w celu stabilizacji uwielbianych przez krewetki warunków wodnych. FULVIC GRAIN należy rozsypać na podłożu BLACK SOIL. Początkowo stosować 30g/60l, następnie co 2-3 miesiące stosować ilość dopasowaną za pomocą testów.
  • JAK MEDIUM FILTRACYJNE, przy twardszej wodzie w celu poprawy jej warunków działanie musi być bardziej radykalne. FULVIC GRAIN umieszczony w filtrze będzie działał najskuteczniej ale i najkrócej. Początkowo zastosować 15g/60l aby zbytnio nie zbić pH, następnie co około miesiąc ilość dopasowaną za pomocą testów, poprawiającą parametry do wymaganych.

 

< Wróć