Ciekawostki

BENIBACHI rozmnaża CRS selektywnie od 2003r. Dzięki temu mają one grubszy pancerz, wyglądają jak malowane i są większe. Wszystkie krewetki są stale ręcznie selekcjonowane dla lepszych barw i unikalnych wzorów.

AmmoniaRemover300ml.jpg
AmmoniaRemover300ml.jpg AmmoniaRemover300ml2.jpg AmmoniaRemover300ml3.jpg AmmoniaRemover300ml4.jpg Emergency3004.jpg
AMMONIA REMOVER 300ml

USUWA TRUJACY AMONIAK I AZOTYNY

Stosowanie zalecane przy zakładaniu krewetkarium, dużej liczbie krewetek w jednym akwarium, po dużej podmianie wody.

 


BENIBACHI AMMONIA REMOVER szybko obniża trujące związki azotu jak amoniak (NH3) i azotyny (NO2) z krewetkarium. Używany regularnie pomaga ustalać równowagę biologiczną, przyspiesza nitryfikację i stabilizuje prawidłowy obieg azotu. Głównym składnikiem są szczepy bakterii Nitrosomonas, Nitrospira i Nitrobacter. Pierwsze utleniają amoniak do azotynów, kolejne przekształcają azotyny w azotany. Ponadto mikroorganizmy w AMMONIA REMOVER detoksykują związki azotu dzięki czemu po zastosowaniu preparatu nie są one tak bardzo toksyczne.

AMMONIA REMOVER jest 100% nieszkodliwy dla krewetek w akwarium i nie szkodzi, nawet kiedy zostanie przedawkowany. Powinien być stosowany w nastęujących sytuacjach:

  • Zakładnaie krewetkarium, aby nie dopuszczać do gromadzenia się amoniaku który uśmierca krewetki.
  • W krewetkariach z dużą obsada krewetek, gdzie ilość produkowanego przez krewetki amoniaku przewyższa zdolność filtracji biologicznej i stała obecność amoniaku może upośledzać funkcje życiowe i zabijać krewetki.
  • Po większej podmianie wody w celu szybkiego powrotu krewetkarium do stanu pełnej stabilności.

 

DOZOWANIE

  • 1ml preparatu na każde 6l wody.
  • Wstrząśnij przed użyciem.
  • W komplecie wygodna miarka pozwalająca dozować do 20ml, z podziałką co 2,5ml .

 

< Wróć